|  strona główna  |   kontakt  |  русский

HONOROWY PATRONAT PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO

POD PATRONATEM JOSÉ MANUELA BARROSO, PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI EUROPEJSKIEJ 

HONOROWY PATRONAT PRZEWODNICZĄCEGO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO MARTINA SCHULZA 

Warsztaty innowacji - Akademia Marketingu i Sprzedaży

Nowe trendy w zarządzaniu sprzyjają zdobywaniu praktycznej wiedzy z zakresu nowoczesnego marketingu i wykorzystania technologii w biznesie. Wpływ tych czynników na sukcesy sprzedażowe w firmie stał się głównym motywem przewodnim tegorocznej edycji Akademii Marketingu i Sprzedaży. Warsztaty przygotowane przez  Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach odpowiadają na zgłaszane zapotrzebowanie małych i średnich firm na praktyczne podejście do tematu marketingu i sprzedaży. Już 18 września br. zapraszamy na serię warsztatów poruszających tematykę: marketingu mobilnego, cloud computingu oraz wykorzystania innowacyjnych narzędzi sprzedaży w sektorze business-to-business.

 

 

Warsztat nr 1 – "Mobilne technologie w biznesie - marketing jutra"

Stosowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych stanowi o innowacyjności przedsiębiorstw oraz pozwala zachować przewagę konkurencyjną, szczególnie w przypadku małych i średnich firm. Jednym z takich rozwiązań jest popularny dzisiaj marketing mobilny. Warsztat ma na celu przybliży  możliwości wdrażania tej technologii oraz wskazać, które obszary działalności firm z sektora MŚP mogą zostać zoptymalizowane. Uczestnicy warsztatu poznają możliwości promocyjne i reklamowe, jakie niosą ze sobą urządzenia mobilne oraz poznają podstawy m-commerce, czyli sprzedaży w mobilnym Internecie. Ponadto eksperci przedstawią jak można sprawdzać i oceniać efektywność m-marketingu w bieżącej działalności.

Warsztat odbędzie się 18 września br. w godz. 9.00 – 11.00. w Sali Błękitnej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

 

 

Warsztat nr 2 - "Cloud Computing, czyli cały biznes w sieci"

Wykorzystanie tzw.  infrastruktury w chmurze jest coraz częściej wykorzystywaną alternatywą dla zakupu własnych komponentów. To nie tylko możliwość korzystania z najnowszych rozwiązań technologicznych, ale także większe bezpieczeństwo i minimalizacja kosztów związanych ze stworzeniem własnej infrastruktury IT . Systemy, takie jak cloud computing, mogą stanowić realne wsparcie przy wykorzystaniu zasobów firmy, a także przy zarządzaniu procesami marketingowymi i sprzedażowymi. Warsztat ma za zadanie przybliżyć zagadnienie „cloud computing’u” oraz wskazać korzyści wynikające z wdrożenia tej technologii w przedsiębiorstwie.

Warsztat odbędzie się 18 września br. w godz. 11.30 – 13.30 w Sali Błękitnej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

 

 

Warsztat nr 3 - "Podkręć swoją sprzedaż! Innowacje w relacjach z klientami w sektorze B2B"

Celem warsztatu o innowacjach wykorzystywanych w relacjach z klientem jest przedstawienie słuchaczom zasadności stosowania działań prospectingowych, networkingowych oraz metod zarządzania relacjami z klientem prowadzących do wzrostu sprzedaży. Podczas warsztatu przedstawione zostaną sposoby pozyskiwania i selekcjonowania informacji o potencjalnych klientach, innowacyjne metody nawiązywana nowych relacji biznesowych, techniki tworzenia funkcjonalnego „zeszytu kontaktów” oraz zasady budowania pozytywnych relacji z klientami.

Warsztat odbędzie się 18 września br. w godz. 14.00 – 16.0 w Sali Błękitnej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

 

 

 

 

 

Organizator