|  strona główna  |   kontakt  |  русский

HONOROWY PATRONAT PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO

POD PATRONATEM JOSÉ MANUELA BARROSO, PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI EUROPEJSKIEJ 

HONOROWY PATRONAT PRZEWODNICZĄCEGO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO MARTINA SCHULZA 

Zapraszamy do uczestnictwa w II Sesji Plenarnej "Przedsiębiorczość jest Kobietą"

Pierwszego dnia Kongresu (16.09.2013r.) odbędą się wydarzenia promujące przedsiębiorczość kobiet, organizowane wspólnie z Fundacją Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet.

 

Panel dyskusyjny "Przedsiębiorczość jest kobietą" dotyczyć będzie postaw przedsiębiorczych wśród kobiet oraz sposobów przeniesienia dobrych praktyk międzynarodowych na polskie warunki ekonomiczne.

 

Organizatorzy zaplanowali także uroczyste wręczenie certyfikatów Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. Projekt „Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce” jest kontynuacją projektu Komisji Europejskiej "Europejska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet" i jest realizowany we współpracy z autorami pierwowzoru. Celem jest pokazanie dobrych wzorców, które będą inspiracją i zachętą do działań związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej dla kobiet - zarówno tych aktywnych zawodowo, jak i tych pozostających w chwili obecnej bez zatrudnienia. 

 

Ważnym elementem tej inicjatywy jest różnorodność - Ambasadorki pochodzą z różnych miejscowości na terenie całej Polski, prowadzą działalność w różnorodnych branżach, ich firmy są różnej wielkości, posiadają różne doświadczenia zawodowe i są w różnym wieku.

 

Projekt jest realizowany przez Ambasadę Przedsiębiorczości Kobiet, we współpracy z Klubem Przedsiębiorców i Ekspertów działającym przy Zarządzie Krajowym Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Fundacją Przedsiębiorczości Kobiet.

 

Warto dodać, że we współpracy z organizatorami Europejskiego Kongresu MŚP, Ogólnopolska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet zostanie powiększona o Ambasadorki spoza Polski, które otrzymają w tym dniu tytuł Honorowego Ambasadora Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. Po raz pierwszy planujemy uhonorować w ten sposób  wybitne kobiety z innych krajów - w tym z Chorwacji, która od 1 lipca br. jest członkiem Unii Europejskiej.