|  strona główna  |   kontakt  |  русский

HONOROWY PATRONAT PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO
POD PATRONATEM PANA JOSÉ MANUELA BARROSO, PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI EUROPEJSKIEJ
HONOROWY PATRONAT PANA MARTINA SCHULZA, PRZEWODNICZĄCEGO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO 

Konferencja prasowa - Jak uzdrowić polską gospodarkę? Liderzy opinii apelują do rządu

Jak uzdrowić polską gospodarkę? Liderzy opinii apelują do rządu
– zaproszenie na konferencję prasową

 

Polska gospodarka zwalnia – po 4,3 proc. wzroście PKB w 2011 roku, wzrost gospodarczy w 2012 nie będzie od większy niż 2,1 proc. Na spowolnieniu najbardziej cierpią małe i średnie przedsiębiorstwa. Wyniki przeprowadzonego przez CBOS „Monitoringu kondycji sektora MSP w latach 2010-2012” są alarmujące: zmniejsza się dynamika przychodów przedsiębiorstw, maleje ich płynność finansowa, dla sporej części – jedynym celem strategicznym staje się przetrwanie. We wtorek, 11 grudnia, Jerzy Gorzelik – wicemarszałek województwa śląskiego, Michał Luty – wiceprezydent Katowic i Tadeusz Donocik – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej spotkają się z dziennikarzami, by podsumować szczególnie trudny dla sektora MŚP rok i przedstawić wnioski po II Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Zapraszamy Państwa na konferencję prasową, podczas której przedstawimy rekomendacje dla rządu, samorządów, świata biznesu i nauki.

 

Diagnoza obecnego stanu zarządzania, finansowania oraz  innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw wymusza uchwalenie ustawy o samorządzie gospodarczym. Przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu i liderzy opinii mają propozycję recept, które mogą poprawić kondycję polskiej gospodarki.

 

Mamy nadzieję, że wypracowane podczas II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw postulaty będą stanowić drogowskaz dla administracji rządowej i samorządowej oraz firm sektora MSP, a ich realizacja przyczyni się do poprawy polskiej gospodarki oraz rozszerzy współpracę z zagranicą – mówi Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. – Ufamy, że nasze tegoroczne rekomendacje uzupełnione o wnioski z zeszłorocznej debaty, znajdą swoje odzwierciedlenie w polskim i europejskim ustawodawstwie – dodaje.

 

Konferencja prasowa odbędzie się 11 grudnia (wtorek) o godz. 11.00 w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach przy ul. Opolskiej 15.

 

Kontakt:
Patrycja Sopalska
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Dział Promocji i Współpracy Międzynarodowej
tel. (+48) 601 456 116
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Małgorzata Węgiel-Wnuk
Grupa PRC, Biuro Prasowe II Europejskiego Kongresu MŚP w Katowicach
tel. 664 979 338
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.